|

Změny a události na linkách MHD

EOC nabízí ověření studentské slevy online
K vyřízení studentské nepřenosné předplatní jízdenky již není potřeba potvrzení ze školy. Nárok na slevu u studenta Masarykovy univerzity (MU) a Vysokého učení technického (VUT) ověří nově DPMB online. Tato výhoda se týká pouze elektronické šalinkarty. Dopravní podnik města Brna navázal spolupráci s MU a VUT. Díky ní je možné ověřit status studenta během několika vteřin online. Novinku využilo už více než sto studentů. Při nákupu elektronické šalinkarty odpadá pro studenty povinnost nosit potvrzení o studiu. Stačí, když si dotyčný vytvoří účet na stránkách www.brnopas.cz nebo www.brnoid.cz, a následně si údaje nechá na některé z poboček dopravního podniku ověřit.
Po založení uživatelského účtu a jeho ověření se (v případě věkové kategorie 18–26 let) zobrazí v profilu uživatele nabídka na automatické ověřování statusu studenta. Po zvolení příslušné školy zadá student školní identifikátor. Nárok na slevu se online ověří a v nabídce jízdenek se zobrazí studentské jízdenky, které je možno ihned zakoupit.
Zda má student na zlevněné jízdné stále nárok, bude systém pravidelně ověřovat. V případě nejasností bude dotyčný vyrozuměn e-mailem. Aktuálně DPMB jedná o možnosti spolupráce také s dalšími vysokými školami. Pokud by se do systému připojila například i Mendelova univerzita v Brně, převážná většina studentů vysokých škol, kteří jsou zákazníky dopravního podniku, by si mohla nárok na slevu ověřit online.
Pokračujeme v pátrací hře
Od 4. ledna letošního roku najdete ve Vzkazové tramvaji druhou indicii naší pátrací soutěže. Hledání je už trochu složitější, ale i tak to jistě hravě zvládnete.
Pro jistotu opět malá nápověda: mapa
Přejeme úspěšný lov.
                                                                                                          DPMB, a. s.
20 let akciové společnosti DPMB

Významným mezníkem v historii DPMB se stal 1. leden 1998.  Od uvedeného data se začala odvíjet další etapa, která byla zahájena přechodem ze státního podniku na akciovou společnost.

Činnost brněnské MHD se samozřejmě tímto přechodem nezastavila, došlo však ke změnám v organizaci podniku, který pak v následujících dvou letech procházel obdobím transformace. To znamenalo maximální zefektivnění veškeré jeho činnosti, bylo nutné připravit řadu opatření právního, ekonomického i technického charakteru a dále bylo nezbytné ustavit řídící orgány akciové společnosti. Rada města Brna zvolila představenstvo a část dozorčí rady, zbývající členy DR poprvé volili zaměstnanci DPMB. Jediným akcionářem nové akciové společnosti se stalo město Brno.

Všechny tyto změny, od nichž uplynuly již dvě desítky let, však nezměnily nic na základním poslání DPMB, které zůstává stejné již téměř 150 let – zajištění kvalitní a bezpečné přepravy cestujících.

 

Dárkové vouchery DPMB

Hledáte originální dárek pro své blízké a známé? Dopravní podnik pro vás připravil trojici dárkových poukazů:

  • Poukaz na plavbu lodí z Brna, Bystrce do Veverské Bítýšky a zpět pro celou rodinu za 500 Kč
  • Poukaz na kurz skupiny «B» v autoškole Dopravního podniku za 8 299 Kč
  • Poukaz na pět jízd ŠalinaPubem za 200 Kč

Všechny tři druhy voucherů jsou k dostání v informační kanceláři DPMB na Novobranské 18.

Elektronické odbavování cestujících

 

 

Koupit jízdenku

 

 

Jak na EOC - videoprůvodce

 

 

Kontrola e-šalinkarty - videoprůvodce

 

 

Podrobnosti

 

 

Nejčastější otázky

 
 
E-shop Dopravního podniku města Brna a. s.
V Eshopu Dopravního podniku města Brna, a.s., si můžete nakoupit předplatní jízdenky pro tarifní zóny 100 a 101 (město Brno).
Samoobslužná plnicí stanice CNG

Dopravní podnik města Brna, a. s., spustil novou samobslužnou plnicí stanici CNG. Použitá technologie zaručuje stejnou rychlost plnění pro každé vozidlo.

Stanici najdete v Brně-Slatině v Hviezdoslavově ulici.

Platit můžete platební i CNG kartou.