|

Změny a události na linkách MHD

Získejte vstupenky na letní akce ve Festivalové šalině!

Nasedněte do Festivalové šaliny a získejte lístky na nejlepší hudební fesťáky letošního léta!

Festivalová šalina, kterou pro vás vypravíme společně s Hitrádiem City Brno, vyjede do ulic Brna poslední týden před prázdninami, tedy 24. – 28. června 2019.

Potkáte v ní Festivalovou hlídku, která vám bude rozdávat vstupenky na nejlepší festivaly letošního léta - Létofest, Hrady CZ a Colours of Ostrava! Pokud si hlídky všimnete, rychle běžte za ní a o lístky na svůj oblíbený fesťák si jednoduše řekněte!

Může to být jakákoliv šalina, která na první pohled nevypadá nijak netradičně. Třeba to bude zrovna ta, kterou pojedete do práce. Ptáte se, jak tedy poznáte, že jste nastoupili do správné šaliny? Nebojte se, uslyšíte to ve speciálním hlášení. V tu chvíli se pořádně rozhlédněte kolem sebe a najděte co nejrychleji Festivalovou hlídku, ať vám s lístky neujede. Od 24. do 28. června budete mít šanci dvakrát denně.

Nastupte do Festivalové šaliny a oslavte s námi 150 let městské hromadné dopravy v Brně! Nápovědu můžete získat, pokud budete bedlivě poslouchat Hitrádio City Brno. Každý den se ve vysílání dozvíte, kde a kdy si na prázdninovou šalinu můžete počkat.

Kdo zaváhá - nejede!

Bonusové body pro věrné cestující

Dopravní podnik města Brna zavádí po uživatele elektronických předplatních jízdenek další příjemnou novinku – bonusové body pro věrné cestující. Za každou kontrolu revizorem cestující získají body, které mohou uplatnit k uhrazení sankcí nebo se díky ní zařadit do slosování o předplatní jízdenky.

Body získávají automaticky zákazníci využívající elektronické předplatní jízdenky za úspěšné revize svých elektronických šalinkaret. Za každé čtvrtletí, ve kterém byl cestující alespoň jednou úspěšně zkontrolováni revizorem, obdrží 10 bonusových bodů (body byly přiřazeny i zpětně za všechny proběhlé revize).

Body je možno použít v eshopu BRNO iD na snížení nebo plné online uhrazení sankce 50 Kč v případech, kdy se cestujícímu nepovedlo prokázat revizorovi, že má platnou jízdenku (zapomenutý nosič, nefunkční nebo neaktivovaná karta apod.). Maximum bodů, které je možno mít na účtu je 50. Další body se automaticky převádí do soutěže, ve které se pravidelně jednou za pololet budou losovat výherci tří ročních nepřenosných šalinkaret zdarma.

Úspěšná revize tak pro zákazníky nyní znamená šanci na bonus a potenciálně i výhru, pípat revizorovi se vyplatí!

 

Zahájení provozu retro tramvají

V neděli 14. dubna 2019 zahajuje Dopravní podnik sezónní provoz tzv. retro tramvají.

Retro tramvaje budou v provozu každý nepracovní den na lince 10. Nasazení na konkrétní linky se může v průběhu sezóny v závislosti na aktuální provozní situaci (výluky, zvláštní dopravní opatření) změnit.

Předpokládané ukončení provozu retro tramvají je koncem října roku 2019.

Do ulic vyjedou opět autobusy s cyklonosiči

Od soboty 30. března 2019 opět zahajuje DPMB provoz autobusů s cyklonosiči. Na vybraných spojích linky 55 a linky 57 začnou jezdit vozy se speciálními nosiči, které pojmou až šest kol. V provozu budou až do konce října. Na vybraných spojích linky 55 bude autobus s cyklonosiči jezdit denně od 8 do 20 hodin. Na lince 57 pouze o víkendech a státních svátcích. Nakládat a vykládat kola bude možné jen na zastávkách, které jsou označeny symbolem jízdního kola a označen je i autobus s nosičem. Zastávky byly vybrány s ohledem na bezpečnost nakládání kol. Konkrétně se jedná o zastávky Židenice, nádraží, Špačkova, Zetor, Novolíšeňská, Jírova, Mariánské údolí a nově zastávka Lazaretní. Pro přepravu kol platí běžné smluvní přepravní podmínky IDS JMK.

Příjemnou jízdu!

ŠalinaPubQuiz
Každou první středu v měsíci můžete prověřit své mozkové buňky při jízdě v pivní tramvaji
ŠalinaPub – jízdy pro veřejnost
Každou středu večer vyráží pivní tramvaj na jízdu po brněnských ulicích.
Elektronické odbavování cestujících

 

 

Koupit jízdenku

 

 

Jak na EOC - videoprůvodce

 

 

Kontrola e-šalinkarty - videoprůvodce

 

 

Podrobnosti

 

 

Nejčastější otázky

 
 
E-shop Dopravního podniku města Brna a. s.
V Eshopu Dopravního podniku města Brna, a.s., si můžete nakoupit předplatní jízdenky pro tarifní zóny 100 a 101 (město Brno).
Samoobslužná plnicí stanice CNG

Dopravní podnik města Brna, a. s., spustil novou samobslužnou plnicí stanici CNG. Použitá technologie zaručuje stejnou rychlost plnění pro každé vozidlo.

Stanici najdete v Brně-Slatině v Hviezdoslavově ulici.

Platit můžete platební i CNG kartou.