|

Změny a události na linkách MHD

Ulovte si kuličku!

Od 17. do 31. srpna 2019 si můžete v brněnském orloji ulovit limitovanou edici skleněných kuliček, které připomínají výročí 150 let MHD v Brně. Kdo nestihne odlov z hodinového stroje v 11 hodin, nemusí zoufat.

Výroční skleněnou kuličku si může zakoupit 31. 8. na Streetparty150.

Upozorňujeme, že kuliček je pouze omezené množství!

Streetparty 150

Vyvrcholení oslav výročí 150 let MHD v Brně!

31. srpna na ulici Lidické.

 

BUS na biometan ve finále soutěže

Projekt autobusu DPMB, který jezdil v běžném provozu na bioplyn z odpadních vod, se dostal do finále soutěže E.ON Energy Globe, jejímž cílem je ocenit projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energie. Podpořte nás a hlasujte pro něj!

V rámci projektu jsme na konci loňského roku vyčlenili autobus, který byl po dva měsíce plněn biometanem vznikajícím při čistění odpadních vod. Cestující vozil od října do prosince na linkách spojující brněnské Chrlice a Modřice s centrem města. V České republice se jednalo o vůbec první případ využití takto získané energie k pohonu hromadné dopravy.

Budeme rádi, když tento unikátní projekt podpoříte na v soutěži na webu https://energyglobe.cz/projekty. Hlasovat můžete až do 15. září 2019.

Pokud bude projekt úspěšný, můžeme společně s našimi partnery poukázat na možnost dalšího využití odpadů v každodenním provozu města.

Děkujeme za vaši podporu! Váš DPMB.

Večerní romantické plavby s filharmoniky

Lodní doprava Dopravního podniku města Brna vás zve na večerní romantické plavby s filharmoniky.

Při plavbě vám zahrají:

 • 12. 7. Solitutticelli
 • 30. 8. Nostalgia Quartet
 • 12. 7. vyplouváme v 19:00 hodin z přístaviště Bystrc a ve 20:20 hodin z přístaviště Veverská Bítýška.

  30. 8. vyplouváme v 18:15 hodin z přístaviště Bystrc a v 19:35 hodin z přístaviště Veverská Bítýška.

   

  Plavby probíhají v rámci pravidelného jízdního řádu a platí na nich běžný tarif lodní dopravy.

   

  Bonusové body pro věrné cestující

  Dopravní podnik města Brna zavádí po uživatele elektronických předplatních jízdenek další příjemnou novinku – bonusové body pro věrné cestující. Za každou kontrolu revizorem cestující získají body, které mohou uplatnit k uhrazení sankcí nebo se díky ní zařadit do slosování o předplatní jízdenky.

  Body získávají automaticky zákazníci využívající elektronické předplatní jízdenky za úspěšné revize svých elektronických šalinkaret. Za každé čtvrtletí, ve kterém byl cestující alespoň jednou úspěšně zkontrolováni revizorem, obdrží 10 bonusových bodů (body byly přiřazeny i zpětně za všechny proběhlé revize).

  Body je možno použít v eshopu BRNO iD na snížení nebo plné online uhrazení sankce 50 Kč v případech, kdy se cestujícímu nepovedlo prokázat revizorovi, že má platnou jízdenku (zapomenutý nosič, nefunkční nebo neaktivovaná karta apod.). Maximum bodů, které je možno mít na účtu je 50. Další body se automaticky převádí do soutěže, ve které se pravidelně jednou za pololet budou losovat výherci tří ročních nepřenosných šalinkaret zdarma.

  Úspěšná revize tak pro zákazníky nyní znamená šanci na bonus a potenciálně i výhru, pípat revizorovi se vyplatí!

   

  E-shop Dopravního podniku města Brna a. s.
  V Eshopu Dopravního podniku města Brna, a.s., si můžete nakoupit předplatní jízdenky pro tarifní zóny 100 a 101 (město Brno).