|

Řidič DPMB pomohl u požáru

 

 

David Hrůza řídí tramvaje u nás v dopravním podniku osm let. V pondělí 17. ledna před čtvrtou ranní nasedl do servisní tramvaje a vydal se bez cestujících projet tratě, aby odstranil případnou námrazu z trolejového vedení. Z rutinní záležitosti se stala směna, na kterou stěží zapomene.

Když projížděl Bystrcí, nemohl si nevšimnout hořícího domu v blízkosti trati. Duchapřítomně zavolal na dispečink, že opouští vůz a vytočil 150, aby požár nahlásil. Díky nezamknuté brance a vchodovým dveřím se lehce dostal až do domu. Nejdřív viděl jen hustý dým, za ním pak dva vyplašené seniory, které vyvedl před dům. Spolu s dalším pohotovým mužem, který u domu zastavil, vytlačili seniorům ze dvora auto a počkali do příjezdu hasičů. Pak opět nasedl do tramvaje a pokračoval v jízdě.

"To si tak říkáte, že jsou věci, které by člověk chtěl zažít. Třeba zachraňovat lidi z hořícího domu. Jenže pak ta situace nastane a víte, že tohle už nikdy zažít nechcete," komentoval celou událost třicetiletý řidič na sociálních sítích.

Jeho pohotovost a nasazení ocenila kromě vedení podniku a městské části Brno-Bystrc i primátorka města Brna Markéta Vaňková, která mu poděkovala a předala milé dárky pro něj i jeho malého syna.

Jsme na něj moc pyšní!

DPMB, a.s.