Co umí mobilní aplikace DPMB Info?

Aplikace je určená především cestujícím brněnské městské hromadné dopravy, kteří zároveň v různé míře využívají také regionální linky. Informace jsou v aplikaci dostupné v českém a anglickém jazyce, pro správné fungování je potřeba připojení k internetu.

appka

Co všechno vám naše aplikace umožní?

  • Vyhledání optimálního spojení mezi jakýmikoliv zastávkami v rámci Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje. Při vyplňování vyhledávacího formuláře se nabízí přednostně oblíbené zastávky a zastávky v okolí podle aktuální GPS polohy.
  • Potřebujete-li se lépe zorientovat ve vyhledaném spojení či v síti MHD obecně, můžete si prostřednictvím aplikace stáhnout a následně zobrazit schémata denních a nočních linek, či schémata rozmístění zastávek v důležitých přestupních uzlech.
  • Ve kterýkoliv okamžik máte k dispozici seznam plánovaných či aktuálně probíhajících výluk a mimořádných událostí. Seznam je možné vyfiltrovat pouze na linky, které vás zajímají.
  • Ať je nebo není na zastávce informační panel, vy si můžete aktuální údaje o odjezdech spojů ze kterékoliv zastávky v IDS JMK zobrazit ve svém mobilním telefonu. Odjezdy jsou upraveny podle aktuálních zpoždění spojů, zobrazovány jsou také případné doplňující informace o výlukách a mimořádných událostech. Při výběru zastávky jsou přednostně nabídnuty oblíbené zastávky a zastávky v okolí podle aktuální GPS polohy.
  • Pro lepší orientaci je možné přímo v mapě zobrazit, kde se vozidlo zajišťující právě váš spoj aktuálně nachází, a z toho odvodit, za jak dlouho reálně přijede na zastávku, kde na něj čekáte nebo kam právě jedete. Podle rozmístění vozidel v mapě je možné detekovat místa s případnými dopravními komplikacemi. Zvýrazněná jsou zároveň místa s probíhající výlukou či mimořádnou událostí.
  • V mobilní aplikaci si zobrazíte přehledné informace o aktuálním tarifu týkající se nejen jednorázových ale také předplatních jízdenek.
  • Potřebujete další, podrobnější informace nebo potřebujete-li vyřešit konkrétní situaci, například uhradit pokutu za jízdu bez platného dokladu, vyřídit elektronickou předplatní jízdenku nebo se zeptat, zda někdo nenašel vámi zapomenuté zavazadlo ve vozidle? V aplikaci jsou přehledně uvedeny všechny kontaktní údaje a na vybrané telefonní číslo lze volat jediným kliknutím. 

Stáhnout pro iOS Stáhnout pro Android

Další články

Stavte se pro dopravácké dárky

Chcete udělat radost svým blízkým dopraváckým dárkem? Navštivte naši vánoční prodejní šalinu na náměstí Svobody. Drak 1844 zde bude přistaven v době...

Rozsvícení vánoční lípy

Smrk nebo borovici nemáme, zato máme lípu. A i letos ji ozdobíme a slavnostně rozsvítíme. Buďte u toho s námi. Současně si můžete prohlédnout naše...