header_dalsi_informace_z_dopravy

Další informace o dopravě

Schémata zón a linek

Schémata přestupních uzlů

Stáhnout

Náš vozový park

Sezónní lodní doprava

V plavební sezóně zajišťuje DPMB pravidelnou linkovou dopravu z Brna-Bystrce do Veverské Bítýšky. Celková plavební dráha je necelých 10 km dlouhá a lodě ji ujedou za 70 minut. Charakteristickým znakem provozu lodí na Brněnské přehradě je elektrický pohon. Nehrozí znečištění přehrady ropnými produkty a lodě jsou méně hlučné. Flotila dopravního podniku se skládá ze sedmi lodí: Lipsko, Vídeň, Utrecht, Dallas, Stuttgart, Morava a jednopalubová loď Brno. Více o jednotlivých lodích najdete zde

Lodní doprava na Brněnské přehradě

Věděli jste, že Dopravní podnik města Brna provozuje lodní dopravu na Brněnské přehradě už od roku 1946?

Linková doprava

Od 1. září 2022 zahájil Dopravní podnik města Brna provoz pravidelné autobusové linky 721335 na trase Brno – Kuřim – Tišnov – Nedvědice – Bystřice nad Pernštejnem – Lísek. Jedná se o pilotní projekt, jehož cílem je propojit Brno s Českomoravskou vrchovinou a vhodně doplnit stávající spoje na linkách provozovaných v obou krajích v závazku veřejné služby. Linka je provozována jako komerční, takže se její další fungování bude odvíjet od poptávky cestujících po této nové službě. 

Jízdní řád linkové dopravy

  Jízdní řád (s platností od 11. 12. 2022) Hledat spojení na IDOS

 

Ve větších uzlech naše autobusy odjíždějí z následujících stanovišť:

  • Brno, Benešova tř. hotel GRAND – směr Bystřice nad Pernštejnem nástupiště 5;

  • Brno, Královo Pole, nádraží – směr Bystřice nad Pernštejnem nástupiště 5; směr Brno nástupiště 6.

Linková doprava pro turisty

Pro turisty z Brna je ideální vyrazit autobusem, který vyjíždí v neděli a svátky v 10:15 hodin z autobusového nádraží u Grandu a doveze vás až na nejvzdálenější konečnou linky, na Skalský Dvůr. 

Na následujících odkazech naleznete perfektně zpracované tipy na zajímavé výlety:

Skvělým místem pro odpočinek a načerpání energie je sportovní a rekreační areál DPMB, a.s., Borovinka Les Resort v Domaníně.

Přeprava jízdních kol prozatím není možná. Podle zájmu cestujících se o možnostech přepravy jízdních kol bude rozhodovat až v další cykloturistické sezóně. Děkujeme za pochopení.

Tarifní a přepravní podmínky linkové dopravy

Spoje nejsou v závazku Kraje Vysočina ani Jihomoravského kraje, proto zde není uznáván tarif VDV (Veřejné dopravy Vysočiny) ani tarif IDS JMK (Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje). Na spojích platí kilometrický tarif dopravce. Jízdenky prodává řidič, pro úhradu jízdného je akceptována platba přiměřenou hotovostí nebo platební kartou.

Na lince jsou bezplatně přepravovány děti do 6 let. Dále jsou vybraným skupinám cestujících poskytovány slevy na jízdném v případě, že nárok na slevu prokáží předepsaným způsobem:

  • 50% sleva pro děti a juniory do 18 let;

  • 50% sleva pro studenty do 26 let;

  • 50% sleva pro seniory nad 65 let;

  • 50% sleva pro osoby s invaliditou III. stupně;

  • 75% sleva pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P.

Veškeré informace o cenách jízdného, o slevách i o podmínkách přepravy získáte v následujících dokumentech.

Tarifní podmínky linkové dopravy  Smluvní přepravní podmínky linkové dopravy