|
 

Exkurze pro školy

Všem školám opět nabízíme bezplatné exkurze s odborným výkladem do DPMB, a.s., můžete si vybrat mezi 3 areály:

 

Trolejbusová vozovna Komín

V rámci exkurze projedou děti trolejbusem celý areál vozovny, včetně obou podlaží hlavní budovy a během jednotlivých zastávek postupně uvidí halu denního ošetření, halu lehké a střední údržby a další specializované dílny. Seznámí se s funkcí hlavních agregátů vozidel a jejich údržbou. Po rampě je pak trolejbus vyveze do patra, kde si děti na odstavné ploše prohlédnou současné, a možná i historické trolejbusy. Seznámí se nejen s funkcí trolejových výhybek, ale také s tím, co vše obnáší práce řidiče trolejbusu. Na všechny dotazy budou odpovídat průvodci - odborníci z trolejbusové vozovny.

Další informace k exkurzi do tohoto areálu vám podá p. Ovečka na tel.č.: 543 173 126. Spojení do areálu je linkami 1, 3, 11, 67 zastávka Vozovna Komín.

 

Tramvajová vozovna v Medlánkách

Ukážeme vám jednotlivá pracoviště pro údržbu a opravy tramvají a mycí linku pro tramvaje. Dozvíte se, z čeho se skládá tramvaj a jak fungují její důležité součásti.

Další informace k exkurzi vám podá p. Kadlec na tel.č.: 543 171 433 nebo 543 172 511.
Spojení do areálu je linkami 1, 42, 70 na zastávku Hudcova nebo linkami 41, 71 na zastávku Vozovna Medlánky.

 

Autobusová vozovna ve Slatině

Předvedeme jak probíhá denní ošetření vozidel, pravidelné prohlídky a opravy jednotlivých agregátů. Uvidíte také diagnostickou halu, měřením emisí naftových motorů a karosárnu.

Informace k exkurzi do tohoto areálu vám podá p. Pluháček na tel.č.: 543 176 159.
Spojení do areálu je linkou 33 a 75 zastávka Černovičky.

 

Začátky exkurzí jsou vždy v 8:30 a v 10:00 hod. Délka trvání exkurze je přibližně 60 minut. Maximální velikost skupiny je 30 žáků. Pro skupiny nad 15 žáků požadujeme 2 osoby pedagogického dozoru, pro skupiny do 15 žáků stačí 1 osoba dozoru.

 


Otevřít rezervační formulář

 

Před zahájením exkurze potvrdí odpovědná osoba pedagogického dozoru, že účastníky seznámila se zásadami pro provádění exkurzí. Dokument bude k dispozici na místě exkurze a ke stažení je také zde ...