|
 

Informace pro tělesně postižené

Jízdné

 • Na pravidelných linkách MHD cestují držitelé průkazů ZTP a ZTP-P (včetně průvodce a psa) zdarma.
 • Na lodích cestují zdarma držitelé průkazu ZTP-P (včetně průvodce a psa), držitelé průkazů ZTP platí zlevněné jízdné.

Zastávky

Při rekonstrukcích jsou upravovány tramvajové zastávky pro snadný přístup cestujících na invalidním vozíku.
Otevřít seznam tramvajových zastávek s bezbariérovým přístupem ...

Stavebně-technické řešení některých zastávek vyžaduje výstup z vozidla přímo do vozovky. Zejména cestující se zrakovým postižením musí na těchto zastávkách dbát zvýšené opatrnosti.
Otevřít seznam tramvajových zastávek s výstupem do vozovky ...

Několik rad k bezpečnému cestování

 • Nespěchejte
  Zejména na páteřních linkách je velmi krátký interval mezi spoji a někdy je skutečně bezpečnější a pohodlnější v klidu počkat na další spoj.
 • Dejte o sobě vědět
  Pokud víte, že nastupujete pomaleji než ostatní cestující, dejte řidiči přijíždějícího vozidla znamení. Určitě si Vás v davu lépe všimne a bude Vašemu nástupu věnovat větší pozornost.
 • Usnadněte si nástup
  U vozidel s vysokou podlahou nastupujte dveřmi u řidiče. Bude tak o Vás vědět a může Vám případně pomoci. V nízkopodlažních vozidlech využijte dveře ve snížené části, v jejichž blízkosti se obvykle nachází vyhrazené místa k sezení. Potřebujete-li vysunout plošinu, stiskněte tlačítko se symbolem invalidního vozíku.
 • Včas se připravte na výstup
  V případě, že vystupujete pomaleji, použijte signalizaci stejnou, jako používá cestující s dětským kočárkem - slouží k upozornění řidiče na ztížený pohyb ve dveřích. Nestyďte se o zmáčknutí signalizačního tlačítka požádat spolucestujícího. Potřebujete-li vysunout plošinu, stiskněte tlačítko se symbolem invalidního vozíku, které se nachází v blízkosti místa určeného pro invalidní vozík.
 • Naučte se nosit při sobě platný jízdní doklad
  Vyvarujete se tak překvapení při kontrule jízdenek.

Děkujeme za pochopení a za Vaši vstřícnost! Jsme zde proto, abychom Vás dovezli bezpečně a spolehlivě do cíle Vaší cesty.

Tlačítko STOP ve vozidle MHD Tlačítko STOP ve vozidle MHD