Jsme na Mobilním Rozhlasu!

Dopravní podnik města Brna s cestujícími komunikuje pomocí dalšího informačního kanálu. Jako první dopravce v republice začne využívat službu Mobilní Rozhlas, která slouží pro jednodušší komunikaci samospráv a občanů. Do platformy je registrováno více než půl milionu lidí a toto číslo se stále zvyšuje. Touto cestou budeme veřejnost informovat například o aktuálních výlukách a omezeních, novinkách nebo mimořádných událostech.

Zájemce se k odběru informací přihlásí buď na webových stránkách Mobilního Rozhlasu nebo přímo v mobilní aplikaci, kterou si stáhne do svého telefonu. V případě Dopravního podniku města Brna se může přihlásit k odběru informací o výlukách, novinkách, aktualitách z velkých staveb nebo se pak proklikem dostat na sociální sítě podniku. Nastavení je tedy zcela pod kontrolou uživatele a nedochází k nevyžádanému spamování. Výhodou je, že informace od nás z Dopravního podniku města Brna bude mít k dispozici ihned.

S cestujícími komunikujeme několika informačními kanály – kromě webových stránek je to i aplikace DPMBinfo, Facebookové stránky DPMB mají největší fanouškovskou základu ze všech dopravních podniků v ČR – počet sledujících se šplhá ke 30 tisícům. Dalšími informačními kanály pak jsou Twitter, Instagram i elektronické informační panely na zastávkách. Řada zákazníků stále nedá dopustit na osobní kontakt v informační kanceláři na Novobranské 18 nebo informačním stánku na Joštově ulici.

Komunikace DPMB v číslech
 
Facebook Dopravní podnik města Brna 29 336 sledujících
Facebook Dopravní podnik města Brna – aktuálně 21 347 sledujících
Twitter 3 199 sledujících
Instagram 6 928 sledujících
aplikace DPMPinfo 53 000 uživatelů aplikace
elektronické informační panely na zastávkách 130 kusů
informační kanceláře DPMB 100 dotazů denně
newslettery 7 842 odběratelů

Další články

Retro autobus na Dnu mobility

Na brněnském Dnu mobility nabídneme jedinečnou příležitost prozkoumat retro autobus Škoda 706 RTO známý jako „erťák“. Tato akce se koná v sobotu 16. září...