Na opravené koleje na Mendlově náměstí se tramvaje vrátí již v pátek 24. srpna

Významná, ale také časově náročná rekonstrukce kolejí na Mendlově náměstí skončí o osm dní dříve, než bylo plánováno. Důležitý dopravní uzel se pro tramvajovou dopravu uzavřel 2. července a znovu se měl otevřít až v pátek 31. srpna. „Díky dobře naplánovaným stavebním pracím a výborné komunikaci s dodavatelem, tedy Dopravními stavbami Brno, se nám podařilo termín ukončení výluky posunout na 23. srpna,“ potvrdil generální ředitel DPMB, a. s., Miloš Havránek.

Zkrácení termínu uzavírky strategického dopravního uzlu zjednoduší mimo jiné dopravu návštěvníků Automotodromu Brno na největší motoristickou akci roku. „Mendlovo náměstí je výchozí zastávkou pro autobusy, které budou přepravovat návštěvníky Grand Prix silničních motocyklů od pátku 24. do neděle 26. srpna. Proto je předčasné ukončení výluky výhodné i z tohoto pohledu,“ vysvětlil vedoucí dopravního odboru DPMB, a. s., Jan Seitl.

Ačkoli dopravní výluka bude ukončena dříve a cestující projedou Mendlovým náměstím tak, jak byli zvyklí, stavební práce budou pokračovat ještě ve smyčce. „Tyto práce již nebudou mít na cestující žádný vliv,“ doplnil Seitl.

Změny v jízdním řádu kvůli rekonstrukci kolejového trojúhelníku se dotkly tramvajových linek 1, 2, 3, 5, 6 a 11. Tramvaje však mohly přijet co nejblíže k Mendlovu náměstí, a tak nebylo třeba zavádět náhradní autobusovou dopravu, linku 1 směrem do Bystrce nahradila linka x1. Autobusů ani trolejbusů se výluka netýkala.

V plánovaném termínu budou ukončeny další dvě prázdninové výluky, a to na ulici Dornych a Pálavském náměstí v sídlišti Vinohrady. Zde začnou vozidla MHD opět jezdit od soboty 1. září.

Další články

Retro autobus na Dnu mobility

Na brněnském Dnu mobility nabídneme jedinečnou příležitost prozkoumat retro autobus Škoda 706 RTO známý jako „erťák“. Tato akce se koná v sobotu 16. září...