Na přehradě startuje 77. plavební sezóna

Na Zelený čtvrtek 6. dubna vyplují letos poprvé lodě Dopravního podniku města Brna. Po slavnostním nástupu kapitánů, který začne v 15:00 u přístaviště v Bystrci, čeká přítomné plavba po jezeře. První pravidelný odjezd podle jízdního řádu je v 16:00.  Na hladinu brněnského Prýglu se letos vydá flotila sedmi lodí: Lipsko, Vídeň, Utrecht, Dallas, Stuttgart, Morava a jednopalubová loď Brno. Pro ně je charakteristický pohon na baterie. Letošní plavební sezóna je již 77. Ta loňská byla pro DPMB rekordní. Na lodích se od dubna do října svezlo více než 290 tisíc osob, což bylo nejvíc od 80. let minulého století.

 

Další články

Sledujte ohňostroje z paluby lodi!

Chystáte se na Ignis Brunensis ohňostroje fireworks na Prýgl? A co si je letos užít trochu jinak? Místo hledání místa na břehu můžete sledovat celou show...

Psycholožka DPMB v podcastu Točna

Co myslíte, kdo se s nehodovou vyrovnává líp - ten kdo ji zavinil nebo ten kdo ne? Jak se můžete cítit po nehodě a kde je fajn vyhledat pomoc? Jak se...