Náhradní doprava za vlaky

Plánovaná událost ?
zavřít
Co je Plánovaná událost?
61
P6
Z důvodu rekonstrukce železniční tratě mezi stanicemi Brno-Židenice a Brno hlavní nádraží jsou od neděle 27. března 2022 vybrané vlaky odkloněny do stanice Brno dolní nádraží. Pro zajištění náhradní dopravy je zřízena tramvajová linka P6 a došlo k prodloužení autobusové linky 61.

Tramvajová linka P6 je v provozu pouze v ranních hodinách pracovních dnů (mimo letní prázdniny) a jede po trase Královo Pole, nádraží – Hlavní nádraží (– Nové sady - smyčka).

Linka 61 ve směru do centra jede od zastávky Soukenická (obslouží zastávku nočních linek N90 a N96 v ulici Nové sady) přes zastávky Hlavní nádraží (zastávka nočních linek N94 a N95 "u zdi") a Úzká (zastávka linky E76 v ulici Dornych) do zastávky Dolní nádraží. Neobsluhuje tedy konečnou zastávku Úzká (u Vaňkovky).

Linka 61 ve směru do Bohunic jede od zastávky Dolní nádraží přes zastávku Autobusové nádraží (zastávka linek 12 a 40 ve směru do centra) ke své pravidelné zastávce Úzká (u Tesca) a dále pokračuje po své trase směr Nemocnice Bohunice.

Vybrané spoje linky 61 jsou vedeny pouze v úseku Dolní nádraží – Hlavní nádraží a zpět. V tomto úseku jede linka 61 i v brzkých ranních a pozdních večerních hodinách a v nepracovních dnech.

Podrobné informace o vlakové výluce jsou k dispozici na www.idsjmk.cz.

Jízdní řády dotčených linek jsou k dispozici na našich webových stránkách v sekcích Jízdní řády linkové a Jízdní řády zastávkové.