Nové trolejbusy SOR

Brňané se mohou těšit na další nové trolejbusy. Tentokrát to budou krátké klimatizované a plně nízkopodlažní trolejbusy SOR TNS 12.

Dopravní podnik města Brna bude od výrobce odbírat komponenty a vozy budou naši pracovníci kompletovat ve vozovně Komín. Na dodávce až 40 trolejbusů tak ušetříme až 100 miliónů korun. S montáží vozidel máme v Brně bohaté zkušenosti, ve svých dílnách už takto skládáme tramvaje Drak a v minulosti tramvaje Vario nebo trolejbus Mario.

Trolejbusy SOR TNS 12 jsou standardní nízkopodlažní vozy o délce 12 metrů s celovozovou klimatizací. Jejich předností je moderní design, účelovost a nízká pořizovací cena. Do ulic by první dva nováčci mohli vyjet na přelomu roku 2022 a 2023. V provozu nahradí trolejbusy 21Tr a 14Tr a objeví se na všech trolejbusových linkách kromě 25, 26 a 37, na které dopravce nasazuje kapacitnější kloubové vozy.

Další články

Náborové odpoledne v Pisárkách

Láká vás řízení, ale máte spoustu otázek? Přijďte na naše náborové odpoledne, které se uskuteční v úterý 18. dubna v 15:00 v Pisárkách. Seznámíme vás se...