Nové trolejbusy SOR

Brňané se mohou těšit na další nové trolejbusy. Tentokrát to budou krátké klimatizované a plně nízkopodlažní trolejbusy SOR TNS 12.

Dopravní podnik města Brna bude od výrobce odbírat komponenty a vozy budou naši pracovníci kompletovat ve vozovně Komín. Na dodávce až 40 trolejbusů tak ušetříme až 100 miliónů korun. S montáží vozidel máme v Brně bohaté zkušenosti, ve svých dílnách už takto skládáme tramvaje Drak a v minulosti tramvaje Vario nebo trolejbus Mario.

Trolejbusy SOR TNS 12 jsou standardní nízkopodlažní vozy o délce 12 metrů s celovozovou klimatizací. Jejich předností je moderní design, účelovost a nízká pořizovací cena. Do ulic by první dva nováčci mohli vyjet na přelomu roku 2022 a 2023. V provozu nahradí trolejbusy 21Tr a 14Tr a objeví se na všech trolejbusových linkách kromě 25, 26 a 37, na které dopravce nasazuje kapacitnější kloubové vozy.

Další články

Retro autobus na Dnu mobility

Na brněnském Dnu mobility nabídneme jedinečnou příležitost prozkoumat retro autobus Škoda 706 RTO známý jako „erťák“. Tato akce se koná v sobotu 16. září...