Omezení autobusů na sídlišti Kamechy
Z důvodu překládání inženýrských sítí v souvislosti se stavbou tramvajové trati bude od 4:30 hod. v pondělí 20. dubna 2026 do ukončení prací (předpoklad do konce května 2026) pro veškerou dopravu neprůjezdná část ulice Kamechy (mezi křižovatkami s ulicemi Hostislavovou a Žabí).
Autobusové linky 52 a N98 pojedou v úseku Říčanská – Žebětínský rybník obousměrným odklonem ulicí Listnatou.
• S výjimkou vybraných ranních školních spojů neobslouží zastávky Kavčí, Chvalovka a Kamechy.
• Zastávku Říčanská obslouží v obou směrech v přeložené poloze v ulici Říčanské před supermarketem Albert.
• Spoje linky N98 ukončené pravidelně v zastávce Kamechy pojedou po běžné trase.
Autobusová linka 54 oblast sídliště Kamechy obslouží v opačném směru než doposud.
• Postupně tak obslouží zastávky (Ruda) » Říčanská » Kavčí » Chvalovka » Kamechy » Říčanská » (Ečerova) .
• Zastávky Kavčí a Chvalovka obslouží v opačném směru (běžné zastávky linka 52 směr Žebětín).
• Zastávku Kamechy obslouží v opačném směru v přeložené poloze v ulici Kamechy před křižovatkou s ulicí Křepelčí.
• Zastávku Říčanská směr Ečerova obslouží v přeložené poloze společně s linkami E50, 52 a N98.
Autobusová linka E50 obslouží zastávky na sídlišti Kamechy v opačném směru než doposud.
• Ve směru ze Slatiny pojede ze zastávky Ruda po trase Říčanská » Kavčí » Chvalovka » Kamechy.
• Ve směru do Slatiny pojede po trase Kavčí » Chvalovka » Kamechy (přeložená zastávka před křižovatkou s ulicí Křepelčí) » Říčanská (přeložená zastávka před supermarketem Albert) » Ečerova a dále po běžné trase.
Pravidelné zastávky Kamechy, Chvalovka, Kavčí a Říčanská linek E50, 52, 54 a N98 běžně obsluhované ve směru na Ečerovu zůstanou po dobu výluky bez obsluhy.
Schéma dopravních opatření – ke stažení
Jízdní řády dotčených linek budou k dispozici v sekci Jízdní řády.