Pivo na kolejích – nová atrakce Brna

Brno je bohatší o jeden český unikát: starobrněnský Šalina Pub, první tramvaj, která neslouží jen k přepravě cestujících, ale i k jejich občerstvení a pobavení. Projekt pivovaru Starobrno a DPMB, jehož kompletní uskutečnění zabralo téměř rok, v sobě propojuje dva brněnské fenomény - zdejší pivo a tramvaje, kterým ovšem málokdo řekne jinak než šaliny.

Tramvaj typu K2R ev. č. 1018 prošla speciálně navrženou přestavbou přímo v ústředních dílnách Dopravního podniku města Brna. Práce na rekonstrukci vozidla trvaly necelé tři měsíce – klobouk dolů před technickými dovednostmi pracovníků dílen, rychlostí a kvalitou provedení!

Šalina Pub nabídne 38 míst k sezení a 17 míst ke stání. V interiéru tramvaje najdete skutečný výčep a celou řadu praktických pomůcek, třeba v podobě speciálních držáků na sklenice s pivem. Chybět nebude ani toaleta nebo vybavení audio a video systémem, WiFi a dalším zařízením pro mobilní restaurační provoz. Vůz je doplněn elektrickým zařízením, které umožňuje zapojení všech potřebných spotřebičů na střídavý proud (kávovar, chladnička, mikrovlnná trouba apod.). Zvláštní jízdy budou určeny pro uzavřené skupiny v oblasti cestovního ruchu, pro reklamu a prezentace, ale i rodinné oslavy, promoce a další příležitosti. Ve zkušebním období budou postupně ověřeny různé typy jízd s cestujícími a ve zvláštním režimu budou odzkoušeny také prezentační víkendové jízdy pro širokou veřejnost.

Během provozu se cestující budou moci občerstvit třemi druhy piv z portfolia starobrněnského pivovaru. Jako v žádné správné hospodě ani zde však nebudou chybět teplé nápoje, nealko sortiment i vybraná jídla v atraktivním cestovním balení.

„Dopravní podnik města Brna se s nadšením chopil této příležitosti. Projekt restaurační pivní tramvaje především považujeme za dobrý způsob popularizace MHD. Současně je to prezentace umu dělníků a techniků v ústředních dílnách DPMB. Jsem rád, že můžeme našim zákazníkům přinášet stále něco nového ať už v oblasti veřejné služby, či v oblasti zábavy,“ zhodnotil novinku na kolejích generální ředitel DPMB Ing. Miloš Havránek.

Objednání pivní tramvaje

Další články