Přijďte se podívat… do podzemní měnírny Údolní

Dopravní podnik města Brna v rámci programu „Seznamte se“ připravuje pro veřejnost seriál exkurzí do svých zajímavých provozů. Listopadové exkurze do vozovny Komín se zúčastnilo rekordních 600 návštěvníků. Tento velký zájem nás upřímně řečeno zaskočil, ale i velmi potěšil. Všichni, kteří se podíleli na organizování exkurze se maximálně snažili, abyste odcházeli pokud možno spokojeni, a za to jim určitě patří velký dík. Vám návštěvníkům také děkujeme za ukázněné chování, což nám umožnilo tak velkou návštěvu zvládnout. Vážíme si vašeho zájmu a těšíme se na shledanou s vámi i příště.

 

Další exkurze vás zavede do podzemní měnírny Údolní. Měnírna je zařízení, které transformuje a usměrňuje střídavé vysoké napětí z rozvodné sítě na stejnosměrné napětí 600 V, potřebné pro napájení tramvají a trolejbusů. Přijďte se podívat, jak chytře se dá velká napájecí stanice pro vozidla MHD schovat pod zem bez negativního narušení vzhledu ulice. Exkurze se bude konat v úterý 8. prosince 2015. Sraz je před budovou úřadu Veřejného ochránce práv, Údolní 39 (naproti bráně do porodnice) v 16.00 hodin. Zastávka tramvaje linky č. 4 „Obilní trh“.

 

Upozorňujeme, že vzhledem ke složitosti zařízení tato exkurze není atraktivní pro děti mladší 8 let, podzemní prostory mají omezenou kapacitu a není zde zajištěn bezbariérový přístup.

 

Srdečně zve vedení DPMB, a.s.

Další články

Retro autobus na Dnu mobility

Na brněnském Dnu mobility nabídneme jedinečnou příležitost prozkoumat retro autobus Škoda 706 RTO známý jako „erťák“. Tato akce se koná v sobotu 16. září...