Projekce dokumentu Holky jedou! ve vozovně DPMB
V rámci festivalu Jeden svět Brno 2026 vás zveme v úterý 11. března v 18:00 do vozovny Pisárky na výjimečný večer plný filmu, debaty i zákulisí městské dopravy.
Dokument Holky jedou! přináší příběhy čtyř žen, které bourají stereotypy a dokazují, že svět dopravy není jen „pro kluky“. Skutečné ženy, skutečné vozy, skutečné příběhy – o odvaze jít vlastní cestou a dělat práci, která dává smysl.
Po projekci bude následovat debata s Veronikou Korbičkovou, jednou z hrdinek filmu a řidičkou trolejbusu, a Vlastou Jánskou, vedoucí personálního odboru DPMB.
Večer zakončí jedinečná exkurze do zákulisí vozovny Pisárky. Nahlédnete do hal údržby, dozvíte se zajímavosti z provozu a zjistíte, co všechno se musí stát, aby se tramvaje mohly každé ráno bezpečně vydat do ulic. Těšíme se na vás!
Vstupenky k dostání zde.
FB stránka události zde.