Snížená výška trolejového vedení – kudy ano a kudy ne?

Snížená výška vedení

 

Potřebujete vědět, kudy s velkým vozidlem projet a kudy už ne? Podívejte se na následující článek a mapu snížených podjezdů. Prosíme, sledujte pozorně značky omezující výšku vozidla i na místě. Je na nich vyznačena bezpečná výška k projetí celého úseku se sníženou výškou trolejí. Trolejové dráty totiž svoji výšku postupně snižují! Na počátku vyznačeného úseku můžete mít mylný dojem, že projedete bezpečně. Za zákazovou značkou již není místo k bezpečnému otočení vyššího vozidla!

Upozorňujeme, že troleje jsou elektrická zařízení se stejnosměrným proudem o vysokém napětí 0,6 kV. Při jejich poškození vzniká riziko smrtelného úrazu elektrickým proudem a nastává vysoká hmotná škoda, a to nejen škoda za samotném vedení, ale i sekundární škoda způsobená přerušením veřejné dopravy a zajišťováním dopravy náhradní. Při poškození trolejbusového vedení je navíc nebezpečí poškození vozidla nebo nákladu následkem zkratu vodičů. 

S naší radou nebo odbornou asistencí projedete Brnem zaručeně bez rizika. Kontaktujte středisko Trolejová síť na telefonním čísle +420 543 173 651. V případě havárie volejte nepřetržitou dispečerskou službu na čísle +420 543 174 410.

Další články

Rozloučení s trolejbusy 22Tr

Téměř 20 let vozily tyto kloubové nízkopodlažní trolejbusy cestující po Brně. Z původních osmi kusů zbývají poslední dva – 3603 a 3605. I ty čeká vyřazení...