Tramvají ke Kampusu

Poklepáním základního kamene byla v pondělí 14. října 2019 za účasti primátorky města Brna Markéty Vaňkové a dalších významných hostů zahájena stavba tramvajové trati k Univerzitnímu kampusu.

„Stavba má obrovský přínos pro oblast Starého Lískovce a Bohunic, kam denně cestují například studenti Masarykovy univerzity a zaměstnanci i pacienti Fakultní nemocnice Brno. Tento strategický projekt, který výrazně ulehčí přetížené dopravě ve městě, má naši plnou podporu a prioritu,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Celkové náklady na stavbu činí 1,4 mld. Kč, z čehož 85 procent pokryje získaná dotace.

„Jedná se o stavbu, která z pohledu MHD nemá v novodobých dějinách Brna obdoby. Projekt je unikátní nejen z hlediska rozsahu a charakteru, ale i objemem finančních prostředků získaných z dotačních titulů. Právě proto jsem rád, že v nás město Brno vložilo důvěru a pověřilo DPMB úkolem stavbu zajistit,“ vysvětlil generální ředitel Dopravního podniku města Brna, a.s., Miloš Havránek.

V těchto dnech se začaly v oblasti ulic Jihlavská a Netroufalky provádět práce na přeložkách inženýrských sítí. Viditelnější práce většího rozsahu budou následovat na jaře 2020, kdy zhotovitelská firma začne s hrubými terénními pracemi a hloubením samotného tunelu. Hotovo má být na konci roku 2022.

Další články

Náborové odpoledne v Pisárkách

Láká vás řízení, ale máte spoustu otázek? Přijďte na naše náborové odpoledne, které se uskuteční v úterý 18. dubna v 15:00 v Pisárkách. Seznámíme vás se...