Třicátý Drak vyjel s cestujícími

Do ulic města Brna vyjela v pořadí třicátá tramvaj Drak - vůz, který stejně jako předchozích 29 zkompletovali pracovníci ústředních dílen Dopravního podniku města Brna. Tramvaje, jejichž design i jméno vybírala veřejnost, si mezi lidmi okamžitě získaly oblibu. DPMB proto bude zvažovat, zda na projekt v budoucnu nenaváže. Během kompletace, která trvá pět měsíců, se v procesu se vystřídá na 50 lidí všech profesí – od elektromechaniků přes zámečníky, truhláře, čalouníky až po lakýrníky. První vozy z projektu Drak z roku 2020 už prochází preventivními prohlídkami. Během nich pracovníci dílen úročí poznatky, které při kompletaci tramvají nabyli. Letos dílny sestaví šest Draků, příští rok také šest.

 

Brno, 23. září 2024

Další články

Sledujte ohňostroje z paluby lodi!

Chystáte se na Ignis Brunensis ohňostroje fireworks na Prýgl? A co si je letos užít trochu jinak? Místo hledání místa na břehu můžete sledovat celou show...

Psycholožka DPMB v podcastu Točna

Co myslíte, kdo se s nehodovou vyrovnává líp - ten kdo ji zavinil nebo ten kdo ne? Jak se můžete cítit po nehodě a kde je fajn vyhledat pomoc? Jak se...