Výluka tramvají v ulici Žabovřeské

Plánovaná událost ?
zavřít
Co je Plánovaná událost?
od
do
1

Z důvodu podbíjení tramvajové tratě bude v sobotu 23. září 2023 a v neděli 24. září 2023 vždy od 6:30 do 18:00 omezen provoz tramvají v ulici Žabovřeské.

 

Image
tramvaj přeškrtnutá

 Tramvajová linka 1 pojede vždy po dobu výluky v úseku Nové sady – Vozovna Komín obousměrným odklonem ulicemi Husovou, Veveří, Minskou a Horovou.

• Vynechá tak zastávky v úseku Hybešova – Stránského.

• Na odklonové trase obslouží všechny pravidelné zastávky tramvají.

 

Image
tramvaj

 Náhradní dopravu zajistí tramvajová linka x1 v trase Komárov – Hlavní nádraží – Mendlovo náměstí – Vozovna Komín.

V sobotu 23. září 2023 pojede linka x1 v úseku Výstaviště - hlavní vstup – Vozovna Komín obousměrně po koleji směr Komín. Zastávky v úseku Vozovna Komín – Výstaviště - vstup G2 tak ve směru do centra bude obsluhovat na levé koleji, zastávku Výstaviště - hlavní vstup obslouží v uvedeném směru na prostřední koleji.

V neděli 24. září 2023 pojede linka x1 v úseku Výstaviště - hlavní vstup – Vozovna Komín obousměrně po koleji směr Mendlovo náměstí. Zastávky v úseku Výstaviště - vstup G2 – Vozovna Komín tak ve směru do Komína bude obsluhovat na levé koleji, zastávku Výstaviště - hlavní vstup obslouží v uvedeném směru na prostřední koleji.

• Zastávku Hlavní nádraží obslouží linka x1 vždy ve směru do Komína na 1. koleji, ve směru do Komárova na 4. koleji.

 

Image
info

 S ohledem na souběžně probíhající výluku tramvají v ulici Vídeňské je možné v úseku Hlavní nádraží – Pisárky použít také odkloněnou linku 2. Linka 2 pojede v ulici Hlinky vždy po pravé koleji a obslouží tak všechny pravidelné zastávky linky 1.

 

Image
soubor ke stažení

 Schéma dopravních opatření – ke stažení

 

Image
soubor ke stažení

 Jízdní řády dotčených linek jsou k dispozici v sekci Jízdní řády.