DPMB pečuje o zaměstnance

Popovídat si o osobních starostech, řešit následky dopravní nehody nebo zajít na masáž. To vše si mohou zaměstnanci Dopravního podniku města Brna dopřát v novém centru psychologických služeb a rehabilitace. Pojmenování UNITY – česky jednota – vystihuje celistvý přístup k člověku, tedy péči nejen o tělo, ale i mysl. Právě tuto cestou se vydáváme.

Dopravně – psychologická vyšetření, ale i osobní konzultace

Stejně jako doposud budou psycholožky DPMB provádět vstupní dopravně – psychologická vyšetření na nejmodernější dostupné technice a přednášky pro řidiče. Více prostoru navíc je věnováno osobním konzultacím, ať už se týkají pracovních nebo osobních záležitostí. Zájem o ně za poslední rok stoupl několikanásobně. Zatímco loni měly psycholožky dopravního podniku jedno sezení měsíčně, nyní je to i šest týdně.

Rehabilitační a masérské služby

Vedle psychologických služeb nové centrum nabízí zaměstnancům DPMB i možnost masáží. Na ně se mohou objednávat a využít jich za zvýhodněnou cenu. Do budoucna uvažujeme i o službách fyzioterapeuta, který by nabízel cvičení a konzultace spojené například s bolestí zad.

Rehabilitační programy pro problémové řidiče

Rehabilitační programy pro řidiče, kteří se dopustili vážného trestného činu nebo se jejich prohřešky opakují, může nařídit jako součást trestu soud již nyní. Od roku 2023 budou rehabilitační programy pro problémovou skupinu řidičů povinné. DPMB je aktuálně jedním z pracovišť, které tyto programy bude vést. Cílem práce s klientem je v tomto případě definovat spouštěče problémového chování a pracovat na změně postoje klienta.

Volné termíny psychologických konzultací nebo masáží budeme nabízet i veřejnosti.

https://unity.dpmb.cz/

 

Další články