Sbírka obětem domácího násilí

Zaměstnanci DPMB opět projevili velkou dávku solidarity, když uspořádali sbírku pro oběti domácího násilí, kterým pomáhá organizace Magdalenium. Provozuje nejen azylový dům pro matky s dětmi, které před násilím utekly, ale i poradnu, kam si mohou zájemci přijít pro pomoc a informace.

Během dvou týdnů pro organizaci nakoupili drogistické zboží a další potřeby za více než dvacet tisíc korun. Jedna ze řidiček DPMB navíc upekla pro maminky a děti nádherný dort, který byl k nerozeznání od plyšového medvěda.

V pobytovém programu MAGDALENIUM, z.s. se nyní nachází osm žen a deset dětí. V poradně, kterou organizace provozuje, přibývá podpůrných hovorů. V databázi poradny se nachází přes 224 rizikových dětí a 140 obětí. Díky pomoci veřejnosti může své finanční prostředky efektivně cílit na pomoc těmto obětem postavit se znovu na vlastní nohy a začít nový život.

„Dopravnímu podniku i jeho zaměstnancům za všechny maminky velice děkujeme, velmi si pomoci vážíme,“ řekla vedoucí organizace Lenka Hýbnerová.

 

Další články

Rozsvícení vánoční lípy

Smrk nebo borovici nemáme, zato máme lípu. A i letos ji ozdobíme a slavnostně rozsvítíme. Buďte u toho s námi. Současně si můžete prohlédnout naše...

Změna provozu Informační kanceláře

Vážení cestující, z provozních důvodů bude v pátek 18. listopadu 2022 uzavřena Informační kancelář na Novobranské 18. Na Joštově ulici pak bude uzavřena po...